آخرین نوشته هام تا امروز

بعضی از آخرین نوشته ام تا امروز ایناست:

September 30 at 12:19am ·

هر گاه کسی در حق شما کاری خیر و نیکو انجام داد حتما از او تشکر کنید اما به ازای هر یکبار تشکر از وی، صد بار خدا را سپاس گویید چرا که توفیق عبادت و خدمت تنها از جانب خداست.

September 30 at 12:16am ·

دست کسی را برای کمک نخواهید گرفت مگر آنکه قبل از ان خداوند دست شما را گرفته باشد.

September 19 at 6:47am ·

مسلمونی؟ اصلا میدونی مسلمون یعنی چی یعنی کی؟
به معاد و اخرت ایمان داری؟ پس چرا از مرگ میترسی؟
به قرآن اعتقاد داری که کلام خداست؟ پس چرا زکات پرداخت نمی کنی؟ خمس میدونی چیه؟ انفاق چی؟ میدونی به چه کسانی تعلق میگیره؟ در راه مانده میدونی چیه؟ مشکین و گدا چطور؟
قبول داری شکر نعمت نعمتت افزون کند؟ چقدر شکر می کنی؟ چقدر دستگیری میکنی؟
میدونی حق الناس رو باید ادا کرد؟ چرا کارایی میکنی که حق به گردنت بیافته؟ دل میدونی چیه؟ میدونی دل شکستن دودمان آدم رو به باد میده؟
غیبت، دروغ، تهمت، قضاوت میدونی سمه؟ چقدر ازشون دوری میکنی؟
دیگه خودت میدونی، معلوم نیست چقدر فرصت داری، امروز، فردا، کمی زودتر یا دیرتر باید بری، توشه چی جمع کردی؟
اصلا میدونی توشه چیه؟
خدا بهت رحم کنه اگر حقی به گردنت باشه، اگر سیاه و گنهکار مونده باشی، اگر کفه ترازوی خوبی هات سبک باشه، اگر، اگر و اگرهای بیشمار ...

September 18 at 3:24pm ·

تو سختی هاتونم لبخند بزنید، توکل کنید و بسپارید، همه چیز دست اونه، کنترل شیر فلکه همه چیز دست اونه، بخواد و صلاح بدونه باز میکنه، نخواد نمی کنه، کنترل هیچ چیز دست ما نیست، زور زدنی هم نیست، فقط تلاش کنید، بهترین تلاشتون، او حکیم و علیم و قادره.

 

September 14 at 4:09am ·

وقتی میگی بهت مشتاقم، میشه فلان ساعت بیدارم کنی تا بیام، ساعت هم تنظیم می کنی، اونوقت قبل از زنگ ساعت میاد و بیدارت می کنه، یعنی من هم به تو مشتاقم بیا، دیگه چی باید بخوام؟ عاشقتم

August 30 ·

تلاش نکن چیزی رو به زور نگه داری، رفتنی میره، موندنی هم وقتش که برسه میره، اونم الان نرفت، وقت تو برسه، تو میری، دنیا محل گذر و عبور و مروره، هیچ چیز موندگار نیست، به هر چیز سختتر بچسبی، راحتتر از دستش میدی، تسلیم باش و بگذار برگ زرد شده بیافته، میوه برسه و چیده بشه و اونو کال نچین، صبور باش، به طبیعت احترام بگذار، راه مستقیم رو بگیر و پیش برو، در این راه هر چه پیش آید خوش آید.

August 16 ·

فرض کنید همه بالن سواریم، وقتی سوار بالن هستیم، اگر قصد پرواز نداشته باشیم حتی طنابهای بالن رو نمی بریم، بجاش هی لوازم و وسایل بهش اضافه می کنیم تا مجلل تر بشه، تا مرفه تر و بهتر از بالن بقیه بشه، متوجه نمی شیم که با این کار مدام بیشتر به زمین میچسبیم و از فلسفه سوار بالن بودن دور می افتیم. اما بعضی ها طناب بالن رو می برند و از زمین جدا میشن، بعضی برای بالاتر رفتن کیسه های شن بالن رو میندازن پایین، بعضی ها باز میخوان بالاتر برن پس هر چیز دیگه هم دارن میندازن پایین، بعضی ها هم سر آخر سبد بالن رو هم میندازن، اما به ارتفاعی دست پیدا می کنن که هیچ بالون سواری دست پیدا نکرده.
کیسه ها و وسایل اضافی، همون دروغ، غرور، منیت، قضاوت، بی احترامی، اهانت و بی حرمتی، حسد، طمع ورزی و دهها و شاید صدها خصلت بد دیگر ماست که باید بریزیم دور، البته اگر دوست داریم نزد خدا عزیز بشیم و بالا بریم، از کارهای خیر و عبادت و درستکاری هم برای تزریق هوای داغ به داخل بالن استفاده می کنیم تا باز هم بالاتر بریم، هر چه بیشتر، بالاتر. تا هر کدوم از ما چه هدفی داشته باشیم.

May 20 ·

ما خیلی حرفهای خوب میزنیم، ولی حقیقتا نمیدونیم که چه معنایی دارند!
- میگیم دوست، اما هیچ تعریف درستی از دوستی نداریم، نمیدونیم وظایف یک دوست در قبال دوستش چیه
- میگیم همسر، اما دریغ از درک مفهوم عمیق همسر
- میگیم خانواده، اما در رفتارمون خانواده و دشمن ظاهرا یکسان هستند، گاهی هم رفتارمون با دشمن هامون بهتره
- میگیم ایمان، ولی پای عمل که میرسه جز یه پی سست و ضعیف چیزی بروز پیدا نمی کنه
- میگیم خدا، اما خدا فقط یک اسمه که بارهامون رو بندازیم رو دوشش و از زیر بار مسئولیت در بریم
چه خوبه یکبار دیگه از اول تک تک کلماتی به عنوان اعتقادات و باورهامون مطرح میشه رو مرور کنیم، حتی عادی ترین و تکراری ترین حرفهایی که میزنم رو، فکر کنم اونوقت ببینیم که اکثر اون حرفهای شیک و قشنگ متعلق به ما نبوده، مربوط به یه کتاب، یه فیلم یا سریال و یا یک انسان دیگه بوده.
چه خوبه آدمی با داشته های خودش زندگی کنه، ولو یک نگاه ساده.

April 16 ·

در این هستی همه چیز به هم ربط داره، اگر ربطشون رو پیدا کردی، راه برگشت به خونه رو هم پیدا می کنی، پس خوب ببین، خوب گوش کن، خوب فکر کن، خوب حس کن و از قلبت کمک بگیر، تکه های پازل را پیدا کن و کنار هم بچین، جواب همینجاست، همینجا.

April 6 ·

مومنین برای عزت و سربلندی دوستان خود در جهت حضرت حق، قدم برمیدارند.

March 30 ·

خدایا
کمکمون کن قفل از دل هامون باز بشه
کمکمون کن قفل از چشم و گوش جانمون باز بشه
کمکمون کن تا پاک بشیم
کمکمون کن تا لایق جانان بشیم
کمکمون کن ...

March 13 ·

با این دلتنگی چه کنم؟
جهان را هم که به من ببخشی باز فایده ندارد،
باز دلتنگی به بغضی در گلویم تبدیل می شود،
باز فاصله ی من تا تو آزارم می دهد،
هر چند تو از رگ گردن به من نزدیکتری،
باز می کوبم به در، تا بیایی پشت در
تا که بگشایی در این خانه را
تا ببینم روی صاحبخانه

March 12 ·

حضرت یونس در دل تاریکی های سه گانه (دل تاریک شب، عمق دریا و در دل ماهی) ندا در داد "نیست هیچ خدایی جز الله، پاک و منزهی تو، بدرستی که من از ظالمین بودم" و خداوند تبارک و تعالی او را تاریکی رهانید و به ساحل امن رسانید، پس چگونه از رحمت خدا نومید می شوید؟

February 24 ·

خدایا مرا در زیر سایه آن کسی قرار بده که سایه اش هم نور خالص توست.
تنها علی میداند که رستگاری چیست
تنها علی میداند غم یتیم چیست
تنها علی میداند عاشق خدا بودن چیست
اما
تنها چاه می داند غم های دل علی
تنها فاطمه میداند مظلومیت علی
تنها محمد میداند جایگاه علی
...
السلام علیک یا امیر المومنین، علی (علیه السلام)

February 22 ·

خوشبختی یعنی: دوستی داشته باشی که مراقب باشه در غفلت صبحگاهی نمونی و بلند شی ذکر خدا بگی

February 19 ·

خدا اگر دوستت داشته باشه، هر چیزی که تو بخوای و ببینه داره تو رو از خودش دور می کنه، بهت نمیده، ولی اگر ازت دست کشیده باشه ...
خدایا دعایی از من برآورده نکن مگر اینکه برآورده شدنش من رو به تو نزدیکتر کنه، زمانی برآورده کن که هر چیزی وسیله باشه و تنها تو هدف و مقصود باشی.

 

/ 3 نظر / 48 بازدید
سید شریف

با سلام و درود فراوان صحبتهای شما از جنس دل است و بوی دل می دهد نه بوی سنگ وگل از نوع نوشته های شما معلوم می شود که به یقظه رسیده اید و قدم در راه طلب نهاده اید واز سابقه نوشته های شما که به 10 سال می رسد و از اولین نوشته های شما معلوم است پس از سرگدانی به یقین رسیدید و مسیر درست را پیدا کرده اید ازاین پس باید همت بلند دارید که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده اند

سید شریف

من چون در ابتدای راهم دوست دارم از تجربیات شما استفاده کنم از برنامه شما برای رسیدن مخصوصا برنامه عملی شما

آرزو

سلام مطالب وبتون بسیار زیباست، خیلی خوب و جالب و جذاب نوشتید موفق باشید